Kiedy instalujesz nowy dzwonek do drzwi lub modernizujesz stary, musisz wiedzieć, jak podłączyć przycisk dzwonka. Nie musi to być trudne. Możesz postępować zgodnie z instrukcjami producenta, aby upewnić się, że Twój nowy dzwonek do drzwi jest w pełni funkcjonalny. Ten proces może być szybki i skuteczny.

Najpierw musisz zidentyfikować odpowiednie przewody i złącza. Dzwonki do drzwi są zwykle połączone z systemem elektrycznym domu, więc trzeba będzie wyłączyć zasilanie w skrzynce wyłączników. Najlepiej użyć elektronicznego lokalizatora kołków, aby zlokalizować miejsca, w których można poprowadzić kable. Jeśli nie jesteś pewien, możesz skontaktować się z elektrykiem, aby poradzić sobie z zadaniem.

Po zlokalizowaniu odpowiedniego okablowania, trzeba będzie zabezpieczyć kable do ściany. Aby to zrobić, trzeba będzie wywiercić otwory w ścianie, aby pomieścić śruby montażowe. Otwory powinny mieć średnicę około jednego cala. Alternatywnie można przykleić kable do ściany taśmą.

Następnie należy podłączyć dzwonek do transformatora. Transformator to obwód niskiego napięcia, który redukuje napięcie 120V do mniej niż 24V. Większość transformatorów montuje się na zewnątrz ściennej puszki elektrycznej. W niektórych modelach transformator jest również montowany za przyciskiem dzwonka do drzwi.

Oprócz dzwonka do drzwi należy zainstalować odbiornik. Odbiornik ten powinien być umieszczony w takim miejscu, aby każdy mógł usłyszeć gong. Niektóre modele mają nawet regulację głośności. Prawidłowe zainstalowanie odbiornika jest ważne, aby zapewnić, że gong zabrzmi po naciśnięciu przycisku. Ogólnie rzecz biorąc, najlepsze miejsca do zainstalowania odbiornika znajdują się w rogu, gdzie gong będzie słyszalny.

Po zainstalowaniu odbiornika należy podłączyć przewody do gongu. Zazwyczaj gong trzyma się za przewody z tyłu, które powinny być przymocowane do ściany dużymi śrubami. Może się jednak zdarzyć, że trzeba będzie odkręcić śruby i zdjąć gong, aby dostać się do przewodów.

Podczas gdy jesteś przy tym, mądrze jest użyć trochę taśmy dwustronnej. Taśma dwustronna może być zakupiona osobno, ale działa dobrze na gładkich powierzchniach. Uważaj, aby nie używać taśmy dwustronnej na cegłach rowkowanych. Chociaż taśma może być przydatna, to powierzchnia pod nią musi być solidna i wolna od pęknięć lub innych uszkodzeń.

Należy również przymocować przewody do samego przycisku. Z tyłu przycisku dzwonka do drzwi znajdują się dwie śruby. Śruby te mają za zadanie utrzymać przewody w miejscu. Dokręć śruby, aż przewody będą w pełni przymocowane.

Na koniec powinieneś owinąć przewody odpowiednią taśmą. Możesz owinąć je wokół zacisków śrubowych lub przykleić taśmą bezpośrednio do samego przycisku. Jedną z zalet tej metody jest to, że nie musisz się martwić o przytrzaśnięcie przewodów. Na koniec powinieneś przetestować swoje połączenia, aby upewnić się, że działają.

Jeśli chcesz być naprawdę sprytny, możesz owinąć przewody kawałkiem taśmy elektrycznej, a następnie wkleić je do dzwonka. Ale, nie jestem przekonany, że faktycznie można to zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *