Jeśli masz zbiornik na wodę lub inną metalową rurę, możesz chcieć zainstalować samoregulujący kabel grzewczy, aby zapobiec zamarzaniu. Jest jednak kilka rzeczy, które trzeba wiedzieć o instalacji tych kabli. Na przykład, długość kabla, który kupujesz powinna być oparta na długości rury, a moc wyjściowa powinna być dopasowana do temperatury w okolicy.

Kable samoregulujące mogą pomóc zmniejszyć zużycie energii i poprawić bezpieczeństwo poprzez automatyczne dostosowanie ich mocy wyjściowej do temperatury w danym obszarze. Ponieważ mają one rdzeń przewodzący, będą się kurczyć, gdy temperatura otoczenia spadnie, a rozszerzać, gdy temperatura wzrośnie. Będą też w stanie zapobiegać powstawaniu brył lodu i innych uszkodzeń rur i dachów.

Wybierając odpowiedni dla swoich potrzeb samoregulujący kabel grzejny, należy zwrócić uwagę na rodzaj polimeru zastosowanego w jego rdzeniu. Różne rodzaje polimerów mają różne limity temperatur, więc upewnij się, że kupujesz taki, który spełnia niezbędny próg temperaturowy.

Przewodzący rdzeń kabla grzejnego pozwala mu na przekazywanie ciepła w bardzo małej przestrzeni. Zmniejsza on ilość wytwarzanego ciepła, gdy temperatura otoczenia wzrasta i zwiększa ją, gdy temperatura maleje. Oznacza to, że kabel nie ulegnie spaleniu i może być zainstalowany bezpośrednio do rury spustowej lub rynny dachowej. Dodatkowo może pomóc w ochronie rur wodnych i gazowych przed zamarzaniem.

Żyła wewnętrzna kabla samoregulującego wykonana jest z miedzi ocynowanej, co pozwala na uzyskanie wyjątkowo wysokiego stopnia przewodności elektrycznej. Płaszcz zewnętrzny to materiał poliolefinowy, który zapewnia ochronę mechaniczną i uziemienie.

Przewody termiczne mogą być instalowane na wiele sposobów. Mogą być spiralne wokół rury lub ułożone luźno wzdłuż niej. Niezależnie od wybranego sposobu instalacji należy zadbać o to, aby izolacja na kablu pokrywała wszystkie jego elementy. Należą do nich siatka druciana, płaszcz zewnętrzny i rdzeń. Gdy wszystkie te elementy są już na swoim miejscu, można podłączyć kabel i zabezpieczyć go na rurze.

Możesz użyć termometru, aby określić właściwą moc wyjściową kabla grzejnego, który planujesz zainstalować. Zapewni to, że kabel będzie wytwarzał odpowiednią ilość ciepła, bez względu na to, jak zimny lub ciepły jest dany obszar. Profesjonalny instalator jest najlepszą osobą do zainstalowania Twojego kabla. On lub ona potwierdzi długość kabla i wszelkie inne połączenia.

Samoregulujące kable grzejne występują w szerokim zakresie mocy i temperatur. Każdy typ jest zaprojektowany do wytwarzania określonej maksymalnej ciągłej temperatury utrzymania. Jeśli moc cieplna kabla przekroczy określoną temperaturę, wyłączy się on.

Samoregulujące kable grzejne mogą być używane w zastosowaniach mieszkaniowych lub komercyjnych. Mogą być stosowane do zapobiegania gromadzeniu się śniegu na podjazdach i chodnikach lub do rozmrażania wody w zbiornikach na wodę dla zwierząt domowych. Mogą być również zainstalowane wewnątrz rur spustowych lub rynien dachowych, aby utrzymać bezpieczne przejścia w miesiącach zimowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *