Istnieje kilka sposobów podłączenia PS3 do laptopa. Niektóre laptopy mają dedykowane wejścia HDMI, które pozwalają używać laptopa jako monitora dla PlayStation 3. Inną opcją jest zakup zewnętrznej karty przechwytywania wideo. Można je kupić w większości sklepów z elektroniką. Pozwoli Ci to na przesyłanie obrazu z ekranu PlayStation 3 do telewizora i komputera. Do karty przechwytywania wideo dołączony jest również program, który pomoże Ci zrobić więcej z wyjściem wideo.

Podłączanie PS3 do laptopa ma swoje ograniczenia. Po pierwsze, musisz znaleźć port HDMI w swoim laptopie. Po drugie, musisz mieć kabel Ethernet. Jeśli nie masz żadnego z nich, będziesz musiał kupić adapter, aby podłączyć PlayStation 3. Na koniec będziesz potrzebował kabla USB. Wiele laptopów go nie posiada, więc będziesz musiał kupić kabel Mini USB.

Na szczęście wiele laptopów jest przystosowanych do współpracy z PS3, więc nie powinno być problemu. W zależności od ustawień sieciowych, powinieneś być w stanie połączyć oba urządzenia. Może się jednak okazać, że trzeba będzie podrasować ustawienia, aby połączenia przebiegały bezproblemowo. Najlepiej zapoznać się z instrukcją obsługi laptopa, aby sprawdzić, czy ma on instrukcję dla tego procesu.

Podłączenie PlayStation 3 do laptopa można wykonać metodą przewodową lub bezprzewodową. Użycie połączenia przewodowego będzie wymagało zainstalowania odpowiedniego sprzętu i oprogramowania na komputerze. Musisz też znać adres IP swojej sieci. W tym celu należy podłączyć komputer do routera za pomocą kabla Ethernet.

Na szczęście większość routerów powinna automatycznie rozpoznać Twój nowy sprzęt. Jeśli jednak Twój nie rozpoznaje, możesz znaleźć zewnętrzną aplikację, która zrobi to za Ciebie. Ponadto, najnowsze routery powinny obsługiwać DHCP. Jeśli Twój nie obsługuje DHCP, być może będziesz musiał skonfigurować własny serwer DHCP.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania podczas podłączania PlayStation 3 do laptopa jest podłączenie urządzenia do tej samej sieci, w której znajduje się komputer. Kiedy już to zrobisz, będziesz mógł cieszyć się swoimi ulubionymi grami PlayStation. Posiadanie PS3 na laptopie może być wygodnym sposobem na przeglądanie stron internetowych, oglądanie filmów i muzyki oraz wiele innych. Ponadto nie ma potrzeby podłączania kabla VGA.

Najlepszym sposobem podłączenia PS3 do komputera jest podłączenie konsoli do portu HDMI laptopa. Jeśli Twój laptop nie ma portu HDMI, będziesz musiał kupić adapter. Można też spróbować kupić monitor wyposażony w port HDMI. Jednym z rozwiązań może być zakup przejściówki z HDMI na DVI.

Port HDMI w PlayStation 3 znajduje się na tylnym panelu konsoli. Nie jest to jednak najbardziej przydatna funkcja urządzenia. Większość laptopów posiada tylko jeden lub dwa porty wideo. Należą do nich DVI i VGA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *