Jeśli chcesz zainstalować inwerter, musisz upewnić się, że masz odpowiednie połączenie między inwerterem a akumulatorem. To dlatego, że jeśli nie, może to doprowadzić do uszkodzenia falownika, a także akumulatora. Należy również upewnić się, że masz bezpiecznik i przewód uziemiający. Ponadto, powinieneś sprawdzić możliwości mocy falownika i akumulatora. Należy również pamiętać o możliwym ryzyku pożarów elektrycznych i uszkodzeń spowodowanych przeciążeniem.

Jeśli chodzi o połączenia falownika z akumulatorem, należy zwrócić uwagę na izolację przewodów i spadek napięcia. Przekrój przewodu powinien być na tyle wysoki, aby chronić akumulator przed nadmiernym spadkiem napięcia. Ponadto, izolacja przewodów powinna być oceniona na wysoką temperaturę. Ponadto należy uważać, aby nie mieszać różnych kolorów. Posiadanie dwóch różnych kolorów przewodów w systemie może spowodować uszkodzenie sprzętu.

Pierwszym krokiem w podłączeniu falownika do akumulatora jest połączenie dodatnich i ujemnych zacisków falownika z zaciskami akumulatora. Aby to zrobić, będziesz musiał użyć przewodu 2/0. Następnie należy dołączyć bezpiecznik do dodatniego zacisku falownika. Ważne jest, aby pamiętać, że bezpiecznik wybrać powinien być w stanie obsłużyć prąd, że falownik będzie produkować. Dlatego należy wybrać bezpiecznik, który jest w stanie wytrzymać dziesięć procent amperów, które wytworzy przetwornica.

Oprócz sprawdzenia wartości znamionowej bezpiecznika, należy również zwrócić uwagę na długość przewodów. Zazwyczaj maksymalna odległość, na jaką można poprowadzić przewody dodatnie i ujemne falownika, wynosi 20 stóp. Jednak zaleca się, aby utrzymać długość kabla do minimum, aby zminimalizować opór. Poza tym nie zaleca się równoległego prowadzenia przewodów dodatnich i ujemnych falownika. Ewentualnie można je poprowadzić szeregowo.

Połączenie falownika z akumulatorem to skomplikowane zadanie. Dlatego należy je wykonywać tylko z profesjonalistą. Ponadto warto zasięgnąć informacji u producenta falownika. Na przykład wymiary inwertera mogą się różnić w zależności od marki. Podobnie, moc wyjściowa falownika może się różnić od 120 do 240 watów. Podobnie wejście DC falownika nie musi być oddzielone od okablowania dystrybucyjnego AC domu.

W przypadku małego falownika, przekrój przewodu jest oparty na ilości amperów, które może przenieść przewód. Ale kiedy przewody są używane do ładowania akumulatorów, maksymalna strata napięcia może wynosić nawet 15 procent. Dlatego zaleca się stosowanie wysokiej jakości drutu miedzianego.

Ponadto należy wziąć pod uwagę długość przewodu oraz jego rodzaj. Na przykład, kabel 1/0 AWG jest w stanie dostarczyć wymagane ampery 166,6 do dwudziestu stóp. Niemniej jednak należy wybrać kabel, który jest grubszy i cięższy, aby uniknąć nadmiernej utraty napięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *