Jeśli szukasz do podłączenia dwóch komputerów lub dwóch hubów w domu, to należy rozważyć użycie kabla krosowego. Crossover to kabel, który krzyżuje linie TX i RX urządzeń. Pozwala to na bezpośrednie połączenie między dwoma komputerami.

W przypadku zastosowania krosowania transmisje zasilania i sygnału urządzenia są odwrócone. Aby jednak połączenie było udane, należy przestrzegać pewnych standardów okablowania. Może być potrzebny profesjonalny technik, który zainstaluje dla Ciebie zwrotnicę.

Jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić, jest sprawdzenie kodu elektrycznego. Ważne jest, aby wiedzieć, czy obwód jest 240-woltowy czy 120-woltowy. Niezależnie od tego, które instalujesz, upewnij się, że dołączasz przełącznik transferu do podwójnego wyłącznika biegunowego. Musisz również upewnić się, że nie odłączasz żadnego z obwodów od krawata uchwytu. Ponadto ważne jest, abyś miał bezgłośny punkt uziemienia.

Następną rzeczą, którą musisz zrobić jest podłączenie przełącznika transferowego do subpanelu. W idealnym przypadku należy wykonać otwór w skrzynce głównej centrali, który odpowiada złączu na elastycznym przewodzie z przełącznika. Podczas instalacji zaleca się korzystanie z usług wykwalifikowanego elektryka.

Po wykonaniu połączenia należy wprowadzić przewody z przełącznika transferowego do wybicia. Przewody te będą oznaczone zgodnie z obwodami wewnątrz skrzynki rozdzielczej. Ponadto, wyłącznik MCB (główny wyłącznik automatyczny) powinien być wyłączony, zanim zaczniesz okablowanie przełącznika.

Na koniec musisz podłączyć wyłącznik do zasilania. Należy okablować przełącznik tak, aby znajdował się w odległości 18 cali od głównego panelu serwisowego. Alternatywnie, można mieć przełącznik transferowy, który automatycznie przełączy się na falownik lub generator, gdy moc użytkowa nie jest dostępna.

Jeśli zdecydujesz się na ręczny przełącznik transferowy, będziesz musiał usunąć wyłącznik z głównego panelu serwisowego. Alternatywnie, automatyczny przełącznik transferowy automatycznie wykryje, kiedy zasilanie zostanie przywrócone i automatycznie przełączy się na inwerter.

Można również zasilać zwrotnicę z akumulatora samochodowego. Należy jednak pamiętać, że akumulator powinien mieć napięcie co najmniej 12 V. Aby podłączyć akumulator samochodowy, powinieneś upewnić się, że postępujesz zgodnie z instrukcją producenta.

Jeśli zdecydujesz się na aktywną zwrotnicę, będziesz musiał zainstalować przewód włączający odbiornik. Zasadniczo ten obwód będzie otrzymywał sygnały z odbiornika i będzie uruchamiał przekaźnik. Aktywna zwrotnica będzie musiała być zainstalowana w pobliżu wzmacniacza. Dodatkowo będzie musiała być zasilana i posiadać zdalne włączanie.

Kolejną ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że dwa przewody, które zamierzasz wykorzystać do budowy zwrotnicy powinny być tego samego koloru. W zależności od modelu, czerwony i czarny przewód są zwykle schowane w krawędziach skrzynki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *