Jeśli zastanawiasz się, jak podłączyć PSVR, możesz nie być pewien, jakiego kabla użyć lub który przycisk nacisnąć. Na szczęście masz do dyspozycji kilka opcji. Niezależnie od tego, czy masz nowszy model PlayStation, odnowioną wersję, czy komputer PC, znajdziesz kabel odpowiedni dla siebie.

Kabel HDMI z telewizora powinien być podłączony do portu HDMI z tyłu procesora. Oprócz telewizora, do procesora należy podłączyć kabel zasilający. Przewód ten powinien być podłączony do zasilacza sieciowego.

Kiedy będziesz gotowy do gry, możesz podłączyć procesor do portu USB w komputerze. Do portu USB można również podłączyć kontroler. Jednakże, aby naładować zestaw słuchawkowy, należy go podłączyć do koncentratora USB.

Poza zestawem słuchawkowym, będziesz potrzebował jeszcze kilku innych przedmiotów, aby w pełni cieszyć się wrażeniami. Po pierwsze, będziesz potrzebował kabla HDMI, kabla micro USB i kabla zasilającego.

Ponadto będziesz chciał się upewnić, że PS4 jest podłączone do portu USB komputera. Po podłączeniu tych kabli upewnij się, że ustawienia wyświetlacza komputera są ustawione na 1920 na 1080. W tym czasie będziesz chciał uruchomić kilka gier Steam, aby zapoznać się z platformą.

Gdy masz już wszystko na swoim miejscu, musisz podłączyć PSVR do drugiej połowy swojej konfiguracji VR. To jest twój Processor Box. Jest to zestaw, który zawiera PSVR HMD, pilota i kabel zasilający. W zestawie znajduje się również kabel przedłużający.

Na koniec musisz znaleźć wolny port HDMI. Na szczęście port HDMI w procesorze ma funkcję passthrough, która pozwala podłączyć do niego telewizor. Aby to zrobić, będziesz musiał otworzyć pokrywę portu, który znajduje się po prawej stronie jednostki. Jak widać, jest to nieco trudniejsze niż by się wydawało.

Oprócz kabla zasilającego i kabla HDMI, będziesz potrzebował gniazdka elektrycznego. Będziesz musiał również upewnić się, że światła na kontrolerach są włączone. Na szczęście możesz je ustawić na własne potrzeby.

Aby uzyskać prawdziwie wciągające doświadczenie, będziesz potrzebował obszaru do gry o wymiarach 10 stóp na 10 stóp. Potrzebne będzie także dobre połączenie z internetem. Jeśli jednak szukasz bardziej interaktywnych wrażeń, możesz zainteresować się kontrolerami PlayStation Move. Są one bardzo polecane.

Aby w pełni wykorzystać potencjał systemu PlayStation VR, musisz postępować zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi na opakowaniu. Oprócz skonfigurowania konsoli i zestawu słuchawkowego, musisz nauczyć się, jak założyć zestaw słuchawkowy VR. W poniższym artykule znajdziesz krótki przewodnik. Ostatecznie będziesz na dobrej drodze do zupełnie nowego świata wciągającej gry.

Najlepsze jest to, że możesz to zrobić nawet w budżecie. PlayStation VR to zmieniacz gier, który pomoże Ci odkryć nowe światy w wirtualnej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *