Jeśli szukasz sposobu na podłączenie PS3 do telewizora, możesz to zrobić na kilka sposobów. Jedną z najprostszych metod jest użycie kabla HDMI. Korzystając z tego połączenia możesz cieszyć się swoimi grami w wysokiej rozdzielczości, a jeszcze lepiej w 4K. Inną opcją jest odtwarzanie obrazu z PS3 przez monitor komputera za pomocą konwertera HDMI na VGA.

Alternatywnie możesz podłączyć PS3 do wzmacniacza. Pozwoli to na kontrolowanie rozgrywki z salonu i korzystanie z zalet kina domowego. Możesz również użyć PS3, aby uzyskać dostęp do dysku twardego i mediów komputera. Chociaż możesz to zrobić, jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć o ustawieniu połączenia audio/wideo.

Po pierwsze, będziesz chciał skonfigurować sieć. Jest to szczególnie ważne, jeśli próbujesz strumieniować grę z komputera do telewizora. Aby to zrobić, będziesz potrzebował kabla ethernetowego. Możesz jednak skorzystać także z sieci bezprzewodowej. Zanim to zrobisz, upewnij się, że router bezprzewodowy jest włączony i że hasło jest poprawne. Następnie włącz swój modem.

W zależności od systemu może być konieczne zainstalowanie niektórych sterowników. Większość ludzi będzie już miała zainstalowane wymagane sterowniki. Najlepiej jest wejść na stronę producenta w celu uzyskania aktualizacji. W niektórych przypadkach można nawet znaleźć sterowniki za darmo.

Dobrym pomysłem jest użycie odpowiedniego kabla i adaptera. Nie ma sensu podłączać PS3 do komputera przez port USB, jeśli nie może on przesyłać dźwięku. Rozgałęźnik audio i adapter gniazda słuchawkowego będą działać, ale jeśli nie masz tych elementów, prawdopodobnie najlepiej będzie trzymać się wbudowanego w komputer Bluetooth.

Na koniec, PS3 posiada optyczne gniazdo wyjściowe, które możesz podłączyć do głośników komputerowych. Jest to najlepsza metoda, jeśli twój komputer jest wyposażony w cyfrowe wejścia optyczne. Cyfrowe wejścia optyczne oferują najwyższą jakość dźwięku, wraz z niewielką lub zerową latencją. Upewnij się, że używasz męskiej przejściówki RCA na żeńską 1/8 cala.

Oprócz wyjścia optycznego potrzebne będzie źródło zasilania dla PS3. Podłącz kabel zasilający do gniazda AC IN z tyłu konsoli. Ponadto, będziesz musiał podłączyć ładowarkę do kontrolera. Są one dostępne za mniej niż 10 dolarów na Amazon.

Ostatnia wskazówka: Możesz spróbować ustawień niestandardowych. Pozwolą Ci one wybrać urządzenia, które chcesz zsynchronizować z komputerem. Możesz wtedy wybrać synchronizację PS3 przez Bluetooth lub USB. Proces ten może być nieco zagmatwany, ale jest wart wysiłku. Kiedy skończysz, będziesz gotowy do gry.

PlayStation 3 może być najpotężniejszym urządzeniem do gier na rynku, ale pełne wykorzystanie jego możliwości może być trudne. Poza możliwościami w zakresie gier, oferuje również wiele innych funkcji, takich jak możliwość dostępu do multimediów i dysku twardego komputera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *