Jeśli chcesz podłączyć konsolę PlayStation 3 do internetu, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, nie możesz po prostu podłączyć klucza USB Wi-Fi. Twój system musi być odpowiednio skonfigurowany, aby odbierać sygnał. Ponadto, jeśli chcesz grać w gry online, będziesz musiał skonfigurować PS3, aby uzyskać dostęp do serwerów gier online.

Będziesz też musiał mieć połączenie z siecią domową i router. Może to być modem kablowy lub bezprzewodowy. Po skonfigurowaniu sieci możesz zacząć łączyć się z Internetem za pomocą funkcji bezprzewodowej w PlayStation 3.

W zależności od konkretnego routera musisz wykonać kilka kroków, aby urządzenie zaczęło działać. Po pierwsze, musisz włączyć swój router. Następnie trzeba będzie podłączyć kabel Ethernet do portu „WAN” na routerze. Wreszcie, trzeba będzie wybrać menu „Ustawienia połączenia internetowego” w głównym interfejsie routera.

Po wybraniu ustawień połączenia internetowego, będziesz musiał wybrać nowe hasło sieciowe. Kluczem jest tu upewnienie się, że jest to hasło z rozróżnianiem wielkości liter. Ponadto, będziesz musiał dopasować klucz szyfrowania do swojej sieci. Niektóre systemy posiadają kreator, który automatycznie skonfiguruje sieć. Jednak dobrze jest sprawdzić u dostawcy usług internetowych, aby uzyskać więcej informacji.

Kolejnym krokiem, który będziesz musiał wykonać, aby podłączyć swoje urządzenie do sieci bezprzewodowej, jest włączenie klawiatury ekranowej routera. Zazwyczaj trzeba będzie wprowadzić hasło i ustawienia zabezpieczeń sieci bezprzewodowej. Po wykonaniu tych zadań będziesz musiał sprawdzić, czy rzeczywiście jesteś podłączony do prawidłowej sieci bezprzewodowej.

Zanim zaczniesz poruszać się po różnych ustawieniach systemu, musisz skonfigurować swój PS3. Większość modeli posiada funkcję automatycznej konfiguracji, ale może być konieczne wykonanie pewnych czynności. Jeśli masz z tym problemy, spróbuj użyć opcji Zaawansowane, aby sprawdzić konfigurację.

Korzystając z menu Ustawienia sieciowe w konsoli Playstation, można wyświetlić różne funkcje sieci. Jeśli korzystasz z PS3 z funkcją mobilnego hotspotu, warto ją wyłączyć. Alternatywnie możesz użyć PS3 do monitorowania odbioru sieci bezprzewodowej przez telefon komórkowy. Należy jednak pamiętać, że mobilne hotspoty są zazwyczaj mniej bezpieczne w miejscach publicznych. Niemniej jednak powinieneś być w stanie wykorzystać sygnał bezprzewodowy smartfona do strumieniowania wideo lub przeglądania stron internetowych z tabletu.

Mobilny hotspot to świetny sposób na podłączenie PS3 i innych urządzeń do internetu. Wymaga on jednak posiadania planu taryfowego na transmisję danych. Korzystając z tej funkcji, będziesz mógł pobierać lub przesyłać strumieniowo ulubione filmy, piosenki lub gry z telefonu, laptopa lub tabletu. Ponadto, jeśli jesteś abonentem Sony Xfinity, będziesz mógł korzystać z zalet posiadania szybkiego połączenia internetowego na żądanie.

Na koniec musisz się upewnić, że znajdujesz się w tym samym budynku co Twój router. Sieci bezprzewodowe są bardziej podatne na trudności techniczne niż sieci przewodowe. Nawet telefony bezprzewodowe lub radia mogą zakłócać sygnał. Podobnie, oświetlenie fluorescencyjne i monitory komputerowe mogą utrudniać PlayStation odbiór sygnału bezprzewodowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *