Kabel internetowy to przewód łączący komputer, router, modem lub inne urządzenia z Internetem. Istnieje kilka różnych rodzajów kabli, więc rodzaj kabla, którego potrzebujesz, będzie zależał od konkretnej sytuacji. Większość firm kablowych zapewnia router dla swoich abonentów. Ale jeśli nie masz routera, możesz podłączyć komputer do Internetu za pomocą adaptera USB do sieci Ethernet. Jeśli masz router, możesz nadal uzyskać kabel internetowy od dostawcy usług internetowych.

Wybierając kabel ethernetowy, będziesz chciał się upewnić, że kupujesz właściwy rodzaj. Typ kabla, który kupisz, będzie miał wpływ na szybkość połączenia. Nowszy kabel CAT 5 może pozwolić Ci na dostęp do prędkości gigabitowych. Jednak niektóre starsze komputery mogą nie być w stanie obsługiwać nowszych typów.

Zanim kupisz kabel, musisz poznać schemat okablowania. Każde gniazdo ma określoną kolejność. Będziesz musiał dopasować kolory przewodów do pinów na złączu. Pomaga to zapewnić, że otrzymujesz największą możliwą prędkość.

Możesz użyć narzędzia do kabli sieciowych, aby zacisnąć końce kabla razem. Narzędzie to odcina również dodatkowy przewód. Gdy już to zrobisz, możesz usunąć ekranowanie z wewnętrznych przewodów.

Kable Ethernet są grubsze niż kable telefoniczne. Zwykle są wykonane z czterech par skręconych, izolowanych przewodów miedzianych. Na jednym końcu mają gniazdo telefoniczne, a na drugim port Ethernet. Oba te końce muszą być podłączone do odpowiedniego portu ethernet w komputerze lub routerze.

Kabel ethernetowy jest często określany jako RJ-45. Jest to jeden z najczęstszych kabli sieciowych używanych w domach. Ze względu na swoją konstrukcję, połączenia ethernetowe są szybsze niż Wi-Fi. Ponadto kable ethernetowe są mniej narażone na włamania nieupoważnionych użytkowników.

Wybór odpowiedniego kabla jest ważny zarówno ze względu na szybkość, jak i trwałość. Aby ustalić, czy obecny kabel jest kompatybilny z komputerem, można przeprowadzić test prędkości. Jeśli wystąpią problemy, trzeba będzie je rozwiązać. Na przykład, jeśli twój internet zaczyna zwalniać, możesz mieć problem z modemem. Innym problemem jest, jeśli schemat okablowania jest nieprawidłowy. Zazwyczaj można rozwiązać te problemy poprzez ponowne uruchomienie modemu.

Dostępnych jest wiele kabli ethernetowych, ale wybór właściwego typu może być trudny. Ponadto niektóre szybkie połączenia mogą łączyć się automatycznie po włożeniu ich do gniazdka. Wiele kabli jest dostarczanych w opakowaniach ze schematem okablowania T-568B. Inne kable mają inny schemat okablowania, na przykład Cat 5e, który jest bardziej przystępny.

Gdy trzeba dodać port sieciowy do kabla, trzeba poznać schemat okablowania. Jak w przypadku każdego kabla, ważne jest, aby upewnić się, że używasz najwyższej klasy kabla, jaki możesz. Wyższe klasy są łatwiejsze do uruchomienia. Ponadto, mają tendencję do skupiania się na jakości sygnału i trwałości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *