Zapraszamy do lektury artykułu, który jest owocem naszego partnerstwa z robien.com.pl

Jeśli chcesz dodać kilka świateł do jazdy dziennej do swojego pojazdu, masz kilka opcji do wyboru. Możesz podłączyć je bezpośrednio do przełącznika świateł przednich lub wykorzystać je w pełni poprzez podłączenie do przekaźnika. Dzięki temu system oświetlenia będzie działał jako jedna całość, gdy zapłon jest włączony.

Światła do jazdy dziennej od dawna są podstawowym wyposażeniem większości nowych pojazdów. Jednak znalezienie odpowiedniego modelu może być trudne. Najłatwiejszym sposobem jest poszukanie go w Internecie. Po znalezieniu odpowiedniego modelu może być konieczne wykonanie kilku drobnych modyfikacji, aby zapewnić jego prawidłowe działanie.

W ogóle, będziesz chciał uruchomić dodatni przewód z akumulatora do odpowiedniego zacisku na module DRL. Zazwyczaj jest to z przodu pojazdu, choć może być konieczne, aby przejść dalej, jeśli samochód został zmodyfikowany z systemem wysokiego napięcia akumulatora. Po podłączeniu przewodów powinna pojawić się niewielka, ale wyczuwalna poświata.

Najlepsze jest to, że wiele produktów dzisiaj oferują kompletny pakiet, w tym DRL, przekaźnik i wiązki przewodów. Zestawy te można nabyć za pośrednictwem wielu sprzedawców internetowych i sklepów z częściami samochodowymi. Istnieją również ogólne modele dostępne dla konkretnych pojazdów, więc jeśli masz clunker, nadal można dodać te atuty do swojej jazdy.

Aby zainstalować wspomniane światła tylne, będziesz potrzebował kilku podstawowych narzędzi i wiertarki. Niezbędne są również zaciskarka i tester 12V. Niektóre z przewodów mogą być ukryte pod maską, więc trzeba będzie otworzyć maskę i poświęcić czas na splatanie połączeń. Ponadto, trzeba będzie zdjąć kierownicę, aby uzyskać dostęp do obszaru okablowania.

Bardziej skomplikowane podejście byłoby splatanie przewodu tylnego światła do istniejących przewodów zasilających. Jednak ta metoda wymaga nieco więcej wiedzy technicznej, a także będzie wymagać wiercenia niektórych otworów w ścianie ogniowej lub innych obszarach metalowych samochodu.

W przeciwieństwie do większości samochodów w pewnym wieku, wiele samochodów na rynku jest obecnie wyposażonych w reflektory LED. Diody LED są następną generacją świateł i mają zdolność do uruchomienia DRL w ciągu dnia bez ręcznej aktywacji. Chociaż możesz nie mieć potrzeby ich stosowania, jeśli posiadasz samochód z diodami LED, będziesz zadowolony, że masz je zainstalowane. Na szczęście są one dość łatwe do zainstalowania.

Podobny proces może być użyty do instalacji światła tylnego, ale ważne jest, aby pamiętać o pozostawieniu okablowania na miejscu po wykonaniu pracy. Podczas instalacji będziesz chciał użyć narzędzia do zaciskania i sztywnego drutu, aby zabezpieczyć połączenia z karoserią samochodu. Upewnij się, że przewody elektryczne nie biegną przez metal, ponieważ może to prowadzić do korozji.

Najlepsze jest to, że wiele z tych urządzeń faktycznie działa. Są one doskonałą alternatywą dla żarówek i mogą zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *