Prezentowana treść powstała dzięki współpracy z polskadiy.pl

Podczas okablowania podświetlanego przełącznika 12v, opłaca się znać podstawy. Na początek, źródło zasilania powinno być włączone na panelu głównym. Oznacza to, że powinieneś założyć gumowe buty, użyć nieprzewodzącego narzędzia i zachować ostrożność. Posiadanie odpowiednich narzędzi i wiedzy sprawi, że zadanie będzie o wiele łatwiejsze. Oprócz posiadania odpowiedniego sprzętu, dobrze jest również nosić okulary ochronne.

Jak w przypadku każdego urządzenia elektrycznego, musisz upewnić się, że masz odpowiednie połączenia w miejscu. Na szczęście istnieją pewne dość proste kroki, które możesz podjąć, aby upewnić się, że nie marnujesz swoich ciężko zarobionych pieniędzy. Po pierwsze, musisz określić, które zaciski na przełączniku musisz podłączyć. Arkusz danych produktu powie Ci, które z różnych złączy na przełączniku jest podłączone do którego.

Po zidentyfikowaniu zacisków na wyłączniku, musisz odkręcić pokrywę. Jeśli twój przełącznik jest stary lub uszkodzony, może warto kupić nowy. Do zdjęcia płytki potrzebny będzie mały płaski śrubokręt. Uważaj, aby nie uszkodzić samego przełącznika.

Po ustaleniu, które przewody zostaną podłączone do których złączek, będziesz musiał owinąć je wokół zielonej śruby uziemiającej. Upewnij się, że zabezpieczyłeś je odpowiednio taśmą elektryczną. Następnie trzeba będzie dołączyć odpowiedni czarny przewód do odpowiedniego czerwonego przewodu. W ten sposób zapewnisz, że twój przełącznik będzie działał, gdy będzie potrzebny.

Kolejnym krokiem jest ustalenie, który z wielu przewodów w Twoim wyłączniku będzie wykorzystywany do najważniejszego zadania. Istnieją dwa rodzaje przełączników: jednobiegunowe, jednowyrzutowe (SPST) i podświetlane kołyskowe. Łatwo jest określić, który z nich będzie używany, studiując napisy na zaciskach.

Poza wiedzą, który z różnych przewodów podłączysz do którego zacisku, musisz się upewnić, że wymieniany przełącznik jest przede wszystkim funkcjonalny. Podświetlany przełącznik z neonową żarówką nie będzie w stanie obsłużyć 12 V DC, ale nowoczesne wersje podchwytują tylko tyle prądu, aby utrzymać funkcjonowanie diody LED.

Podczas gdy jesteś przy tym, możesz również zmierzyć opór pomiędzy różnymi stykami na przełączniku. Poświęcenie czasu na wykonanie tego zadania da ci pewność, że możesz sam przetestować przełącznik.

Jeśli szukasz najlepszego sposobu na podłączenie 12v podświetlanego przełącznika, to trafiłeś we właściwe miejsce. Na początek będziesz musiał odkręcić swoją starą osłonę. Użyj śrubokręta krzyżakowego, aby wykonać to zadanie. Następnie trzeba będzie przetestować przełącznik, odwracając go, aby sprawdzić, czy działa na nowym źródle zasilania. Za pomocą woltomierza sprawdź, czy płynie przez niego prąd.

Najlepsze w tym procesie jest to, że trwa on tylko około 15 minut. Jeśli masz odpowiednie narzędzia i wiesz, co robisz, łatwo jest zainstalować podświetlany przełącznik w krótkim czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *