Z radością przedstawiamy materiał, który powstał w sojuszu z rysunekrealistyczny.pl

Jeśli zdecydowałeś się zainstalować przepływowy podgrzewacz wody, musisz zrozumieć, jak go okablować. Zazwyczaj trzeba będzie podłączyć urządzenie do głównego panelu elektrycznego domu lub dedykowanego subpanelu, jeśli go masz. Trzeba będzie również podłączyć podgrzewacz wody do gorących i zimnych linii zasilających. Ponadto, być może trzeba będzie zainstalować zawór zwalniający ciśnienie i odpowietrzniki.

Na początek trzeba będzie zdjąć płytę osłonową podgrzewacza wody. Można to zrobić za pomocą śrubokręta i pary szczypiec needlenose. Pokrywa znajduje się zazwyczaj z boku podgrzewacza wody, lub na górze. Gdy masz pokrywę off, można spojrzeć na okablowanie. Na przykład, gorący przewód jest zwykle oznaczony „L1” i biały przewód jest zwykle oznaczony „L2”.

Jeśli chodzi o zorientowanie się, jak okablować podgrzewacz wody, najprostszym rozwiązaniem jest użycie pojedynczego wyłącznika 30 amperów. Jeśli masz większą jednostkę, może trzeba zainstalować dwa lub więcej obwodów. Jednak zazwyczaj można to zrobić w tym samym panelu, co główny wyłącznik, jeśli twój system ma wystarczająco dużo miejsca.

Aby wykonać najlepsze możliwe połączenie, należy upewnić się, że używamy odpowiedniego przewodu. Obejmuje to użycie najgrubszego możliwego drutu, ale musisz również upewnić się, że połączenia pasują do odpowiednich gniazd na bloku zaciskowym. Dodatkowo, będziesz chciał owinąć swój przewód uziemienia wokół śruby uziemienia na podgrzewaczu wody.

Dobrym sposobem na określenie, które przewody powinny iść gdzie jest dowiedzieć się, co zaleca producent podgrzewacza wody. Odpowiedni schemat będzie prawdopodobnie dostarczony z nowym urządzeniem. Podobnie, możesz poprosić lokalnego elektryka o bardziej szczegółową analizę Twojej instalacji.

Jak w przypadku każdego elementu elektrycznego, ważne jest, aby zachować ostrożność. Używanie niewłaściwych przewodów lub złączy może spowodować wypadek, a nawet śmierć. Należy również pamiętać, aby przed instalacją sprawdzić panel elektryczny podgrzewacza wody pod kątem jego specyfikacji. Zachowaj szczególną ostrożność przy wszelkich obwodach pod napięciem, a jeśli nie jesteś pewien, poproś o pomoc elektryka.

W zależności od lokalnych kodów budowlanych, może być konieczne użycie drutu łączącego. Jest to rodzaj drutu, często 6 gauge gołej miedzi, który został przylutowany do każdej gorącej i zimnej rury. Zaciski drutu wiążącego są zwykle na gładkiej części rury. Należy jednak uważać, aby nie zaciskać drutu zbyt mocno, ponieważ może to spowodować naprężenie połączenia lutowanego. Ogólnie rzecz biorąc, najlepszą metodą jest użycie taśmy teflonowej, ale będziesz także chciał przetestować przewody z wyprzedzeniem, aby upewnić się, że nie są one zwarte.

Wreszcie, będziesz chciał sprawdzić napięcie na swoich przewodach. Jeśli masz miernik napięcia, będzie to łatwe. W końcu jest to obwód 240 V, więc będziesz chciał się upewnić, że prąd płynie przez właściwe przewody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *